Ürünler - Sıcak Su ve Kalorifer Sistemi - Sıcak Su ve Isınma Destek Sistemi - SUNSET Exclusiv II - SUNSET Dünya'nın Gelecekteki Enerjisi

SUNSET Exclusiv II


Kullanım suyu için güneş enerjisi sistemleri, 5-6 kişilik tek ailelik bir evde yaz aylarındaki kullanım suyunda ve havuz ısıtmasında çok uygun maliyet sağlamanın yanında yılın geri kalanında da önemli ölçüde destek sağlamaktadır.

Kollektör üzerine düşen güneş ışınları ile ısınır. Güneş enerjisi sistemi, kollektör ile enerji toplayıcının alt kısmındaki ısı farkını tespit eder. Tertibatta ayarlanan değer aşılmışsa, dönüştürme pompası açılır ve ısı depoya aktarılır. Isı orada büyük alanlı ısı taşıyıcısı aracılığıyla kullanım suyuna verilir. Güneş enerjisi tertibatı istenilen sıcaklığa erişmiyorsa, deponun dinlendirme bölümü klasik ısıtma tertibatlarıyla ısıtılır. Güneş enerjisi tertibatı güvenli ve yıl boyu çalışma sağlamak için zehirli olmayan bir antifriz karışımı ile doldurulmuştur. Tertibata entegre edilmiş bir soğutma fonksiyonu da yüksek ısılarda ve uzun süreli atıl kalma durumlarında tertibatın aksaklık olmadan çalışmasını sağlar.
 

Yazı ile ilgili dökümanı indirebilirsiniz.
sunset exclusiv ii

İletişim

SUNSET Enerji Sistemleri San. ve Tic. Ltd.Şti.
Tel.: +90 242 323 11 95
Fax: +90 242 323 11 96
E-Mail:
info@sunsetenerji.com.tr

SUNSET Enerji Sistemleri San. ve Tic. Ltd.Şti. | http://www.sunsetenerji.com.tr